Jesteśmy przekonani, że każdy chciałby mieć powłokę ceramiczną na swoim samochodzie, a na pewno każdy, kto już zna jej właściwości i zalety. Czy powłoka ceramiczna jest dla każdego? Naszym zdaniem NIE! Naszą misją jako firmy jest nauka i uświadomienie klientów jak dbać o swój samochód, żeby cieszyć się jego blaskiem jak najdłużej! Żeby tak było, to musisz być świadomy jak to robić!
Dlaczego dla nas tak ważny jest świadomy klient?
Po pierwsze – wie, za co płaci.
Po drugie – wie, co zyska dzięki powłoce. Więcej możecie dowiedzieć się z naszego artykułu Co daje powłoka ceramiczna
Po trzecie – jest świadomy, jak dbać o powłokę ceramiczną.
I tutaj przechodzimy do sedna sprawy. Każdy klient, który od nas wyjeżdża, zostaje poinformowany, jak powinien traktować swoje auto.
Kiedy odradzamy aplikację powłoki ceramicznej?
Jeśli już zdecydujesz się na aplikację powłoki ceramicznej, to o nią dbaj. Jesteśmy pasjonatami motoryzacji i jeśli wiemy, że klient chce położyć sobie powłokę ceramiczną, ale nadal zamierza jeździć na myjnie automatyczne, to mu zdecydowanie odradzamy aplikację powłoki. Dlaczego? Nie chcemy, aby powłoki ceramiczne zyskały złą opinię. Jest to świetny produkt i wystarczy stosować się do kilku podstawowych wskazówek, aby efekty były wieloletnie.
Gdy pójdziesz do stomatologa wyleczyć ząb, to po pierwsze płacisz za usługę, a po drugie jesteś świadomy, że o zęby musisz dbać — np. myć je codziennie minimum 2 razy, bo inaczej szybciej wrócisz na fotel dentystyczny, niż ci się wydaje. Czy komuś z Was przyszłoby wtedy do głowy, że to stomatolog źle wykonał swoją pracę albo że plomba jest złej jakości?
Z powłoką jest podobnie. Nie martw się, nie musisz myć auta 2 razy dziennie! Będzie wręcz przeciwnie!
Trwałość powłoki
Trwałość powłoki ceramicznej będzie zależeć od jakości preparatu i sposobu nałożenia, ale również od dalszej eksploatacji samochodu. Jeśli będziecie odwiedzać automatyczne myjnie, myć auto szczotkami, to powłoka może nie przetrwać roku. Natomiast, jeśli odpowiednio zadbacie o powłokę, to efekt po kilku latach będzie nadal imponujący.
W dbaniu o stan powłoki ceramicznej zatem więcej jest rzeczy, których nie można robić, niż tych, które trzeba wykonać. Myślimy, że to dobra wiadomość. Kto chciałby położyć sobie powłokę na lakier, gdyby miał szereg czynności do wykonania? Właśnie po to decydujemy się na powłokę ceramiczną, aby ułatwić sobie życie i żeby nasze auto zawsze pięknie wyglądało.
Jak dbać o powłokę ceramiczną auta?
Dbanie o samochód z powłoką ceramiczną wcale nie jest trudne. Powłoka ma właściwości antystatyczne i hydrofobowe, dlatego też auta uzbrojone w taką ochronę myjemy o wiele rzadziej.
Jak dbasz, tak masz! ⠀
⠀
🤷♂️Detailer może wylewać z siebie siódme poty, wypolerować auto na błysk, położyć najlepszą powłokę ceramiczną na świecie, ale jeśli TY nie będziesz dbać o swój samochód, to za to słono zapłacisz-albo własnymi nerwami 🤬🤬 albo monetami💰💶 💸 💳⠀
⠀
Prosto z mostu! Musicie mieć świadomość tego, że jeśli nie zadbacie o swoje fury i np. będziecie jeździć na automatyczne myjnie szczotkowe, to Wasz lakier będzie w opłakanym stanie 😪😭 i nie ma znaczenia, ile kasy zapłaciliście za polerkę czy powłokę ceramiczną.⠀
⠀
Jak myć auto z powłoką ceramiczną?
W skrócie: najpierw nałożyć aktywną pianę, aby rozpuścić największy brud. Następnie myć auto metodą na dwa wiadra. Opłukać auto wodą pod ciśnieniem, a na koniec delikatnie osuszyć.
Teraz opowiemy kilka słów więcej o procesie mycia.
Mycie detailingowe składa się z kilku etapów.
Pierwszym z nich jest mycie wstępne (pre wash).
Ten etap należy wykonywać w zacienionym miejscu na zimnym samochodzie. Znacznie zmniejszy to ryzyko powstawania tzw. waterspotów.
Na cały samochód nanosimy aktywną pianę. Podczas tego etapu usuwamy z lakieru luźne zabrudzenia, które mogłyby spowodować powstanie nowych uszkodzeń na powierzchni lakierniczej. Gdy piana zaczyna spływać, zaczynamy ją spłukiwać. Ważne! Zaczynamy od dolnych partii samochodu i przesuwamy się w górę. Dlaczego tak, a nie inaczej? Piana potraktowana bezpośrednio wysokim ciśnieniem domywa lepiej, więc jeśli zaczniemy robić to od góry, to woda zmyje pianę z dolnej części auta.
Mycie na dwa wiadra
Następny etap to mycie właściwe, czyli mycie na dwa wiadra. Polega na usunięciu z lakieru najbardziej przyswojonego brudu za pomocą rękawicy namoczonej w roztworze wody z szamponem.
Dlaczego „dwa wiadra”?
Do jednego nalewamy czystej wody, do drugiego wody z szamponem (szampony również mają różne PH). Bardzo ważne są grit guardy, czyli separatory brudu. Wkładamy po jednym do każdego wiadra. Niezbędna jest też odpowiednio dobrana rękawica. Tutaj liczy się jakość. Najlepiej zaopatrzyć się w rękawicę z naturalnej wełny. Dlaczego? Ponieważ jest bezpieczna dla lakieru i odpowiednio używana nie spowoduje rys na lakierze.
Mycie właściwe
Mycie właściwe zaczynamy od góry do dołu. Moczymy rękawice w wiaderku z szamponem i myjemy dany element. Następnie płuczemy rękawicę w wiadrze z czystą wodą, ponownie moczymy w wiadrze z szamponem itd., aż umyjemy cały pojazd. Na koniec bierzemy w ręce myjkę ciśnieniową i spłukujemy całe auto. I nie zapominamy o delikatnym osuszaniu.
Więcej o myciu detailingowym przeczytacie w naszym artykule Mycie detailingowe – krok po kroku
Minimum dwa razy w roku samochód mający powłokę ceramiczną powinien zgłosić się do studia detailingowego na przegląd i mycie serwisowe.
Pozdrawiamy z blaskiem,
Łowcy Blasku!