Nie wszystkie powłoki ceramiczne są takie same. Opti Coat trwale wiąże się z lakierem, chroniąc go na zawsze i bez problemu odwarstwiania się od lakieru. Założyciel Opti Coat, doktor chemii organicznej, pracował wcześniej w przemyśle lakierniczym. Dzięki temu doskonale wie jak połączyć Opti Coat z lakierem na poziomie molekularnym. Takie chemiczne połączenie uniemożliwia usunięcia powłoki oraz zapobiega jej łuszczeniu. Jedynym sposobem na usunięcie Opti Coat jest mechanicznie spolerowanie.
Co wyróżnia powłokę ceramiczną Opti Coat?
Jedna warstwa powłoki Opti Coat mierzy ok. 2 mikrony grubości. W zestawienia do innych produktów, Opti Coat jest x100 grubszy! Dla porównania zmierzona grubość powłoki woskowej mierzy zaledwie 0,02 mikrona!
Opti Coat jest twardym węglikiem krzemu (SiC), nie zawiera żywicy ani nano cząstek.
Powłoka ta reaguje z lakierem bezbarwnym (będącym wierzchnią warstwą lakieru samochodowego) poprzez reakcję chemiczną i wiąże się z nim na poziomie molekularnym. Nie jest to coś tworzącego kolejną warstwę lakieru, wręcz przeciwnie Opti Coat staje się jego elementem składowym.
Można powiedzieć, że Opti Coat zostaje przyspawany do lakieru, gdy inne powłoki zostają do niego przyklejone!
Opti Coat pozostaje elastyczne, ponieważ jest częścią lakieru i razem z nim pracuje, a nie wbrew jemu. Dla przykładu podamy tutaj informację, że powłoki te nakładane są również na samoloty. Opti Coat wytrzymuje znaczną różnicę temperatur, turbulencje oraz inne warunki panujące w przestworzach. To chyba najlepsza rekomendacja. 🙂
Opti Coat w przeciwieństwie do innych powłok, nie wymaga żadnej ponownej aplikacji. Nie ma w niej żadnych słabych ogniw (żywicy) i nie ma potrzeby jej uzupełniania.
Co daje aplikacja powłoki ceramicznej?
Zastosowanie Opti Coat pozwala odizolować lakier od brudu i wody, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale co najważniejsze – jego ochrony przed kwaśnymi deszczami, promieniami UV, solą drogową. Dzięki swoim właściwościom hydrofobowym powłoka chroni przed zabrudzeniami błotem i znacznie ułatwia mycie samochodu, które w większości może ograniczyć się do spłukiwania karoserii wodą.
Opti Coat jest całkowicie odporne na substancje o kwasowym odczynie, np. ptasie odchody, w przeciwieństwie do fabrycznej warstwy lakieru, która może przez takie substancje zostać po prostu zniszczona. Opti Coat nie zmatowieje i nie rozpuści się przy kontakcie z ptasimi odchodami, a pozostanie nadal czysty i lśniący.
Wytrzymałość powłoki zależy też od Waszej odpowiedzialności. Mycie zgodnie z zaleceniami i używanie poprawnych technik jest najlepszym czynnikiem wpływającym na jej wytrzymałość.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat powłok ceramicznych? Zatem, zapraszamy do lektury naszego artykułu Ile kosztuje powłoka ceramiczna oraz Jak dbać o powłokę ceramiczną.
Pozdrawiamy
Łowcy Blasku.